همه چيز در مورد صنعت چاپ

درباره وبلاگ

همه چيز در مورد صنعت چاپ

هر آنچه که لازم است درباره صنعت چاپ بدانید

سه شنبه بیست و هشتم 8 1398

آیا انواع مختلفی از روش های چاپ وجود دارد؟

قبل از انتخاب خدمات چاپ مناسب برای سازمان خود، باید بدانید که به چه نوع چاپی نیاز دارید. بیشتر سازمانها درک نمی کنند که انواع مختلفی از چاپ وجود دارد که شما می توانید انتخاب کنید. به عنوان مثال، ممکن است شما نیاز داشته باشید:

                                  

چاپ دیجیتالی: یک استراتژی با کیفیت بالا و کم هزینه برای چاپ مواد فله مانند برای بازاریابی مستقیم و چاپ جزوات است.


چاپ UV : یک استراتژی چاپ جذاب است که به شرکت چاپی شما اجازه می دهد تا به انتخاب بی پایان جلوه های ویژه با تصاویر واضح و با وضوح بالا دست یابد.


چاپ مرکب: خدمات چاپی بی نظیری که از مواد ویژه ای استفاده می کنند تا تصاویر شما با جلوه های سه بعدی و حرکتی از صفحه خارج شوند.


چاپ افست: انتخاب ایده آل در هنگام نیاز به مقادیر زیادی از دارایی های بصری - چاپ افست باعث می شود تولید مثل رنگ واضح و تصاویر خیره کننده و بدون برچسب قیمت بالا امکان پذیر باشد.

هنگامی که انواع مختلفی از خدمات چاپ را در اختیار دارید می دانید، بهتر است تیمی را انتخاب کنید که بتواند به شما در رسیدن به جلوه های تصویری مورد نظر خود کمک کند.


آیا تجربه ای در خدمات چاپ وجود دارد؟

بسیاری از شرکت های جدید و رو به رشد اشتباه می گیرند که فکر می کنند هنگام انتخاب خدمات چاپ مناسب، تجربه مهم نیست. با این حال، شایان ذکر است که چاپ حرفه ای مانند فشار دادن یک دکمه روی رایانه در خانه به همان صورت نیست. شما نیاز به پشتیبانی متخصص دارید تا مطمئن شوید که هر بار تصاویر شما به درستی چاپ می شوند. از این گذشته، یک تصویر مبهم یا نامفهوم می تواند به شهرت شما آسیب برساند، و احتمال خراب شدن اعتبار شما نیز وجود دارد.

هنگامی که در حال جستجوی خدمات چاپ نهایی هستید، ضروری است تیمی را انتخاب کنید که بتواند شما را به لطف سالها دانش و تجربه راهنمایی کند. یک تیم حرفه ای:

 • به سؤالاتی که در مورد طراحی چاپ ممکن است پاسخ می دهد.
 • برای جلوگیری از هرگونه اشتباه گران، اندازه گیری ها و الزامات را دو برابر کنید
 • در انتخاب استراتژی چاپ مناسب برای نیازهای خود به شما کمک می کند.


مواد چاپی خود را با دقت مورد بررسی قرار دهید تا مطمئن شوید که آنها بالاترین استانداردها را رعایت می کنند.

داشتن یک متخصص در تیم برای خدمات چاپ شما به بهترین نتیجه برای پروژه شما کمک می کند، که در طولانی مدت باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شما می شود.


آیا چاپ می تواند سازگار با محیط زیست باشد؟

در دنیای همیشه در حال تحول، مهم است که اطمینان حاصل کنید که از اعتبار برند شما محافظت میشود و به نسل در حال تغییر مشتری متوسل می شوید. برای اکثر شرکت ها، این بدان معناست که آنها در خدمات چاپ کارآیی و خوبی برای کره زمین سرمایه گذاری می کنند. خوشبختانه، مواد چاپی نباید مواد شیمیایی و زباله باشندشرکت های چاپ متفکر اطمینان حاصل می کنند که می توانند با راه حل های چاپی که بر روی پایداری ساخته شده است، از جذب کربن خود نهایت لذت را ببرند. با داشتن یک چاپخانه سازگار با محیط زیست می توانید اطمینان داشته باشید که دارایی های شما در عین حال نسبت به محیط زیست مقاوم و مهربان هستند.


آیا تیم چاپ شما رشد فکری شما را درک خواهد کرد؟

وقتی تیم خدمات چاپ را انتخاب می کنید تا شما را در طی فرآیند خلاقیت راهنمایی کند، مهم است که شخصی را پیدا کنید که به او اعتماد کند. تا حدی، این بدان معنی است که شما باید یک تیم چاپ را انتخاب کنید که دقیق و قابل اطمینان باشد. این تضمین می کند که آنها آماده باشند تا به هر سؤالی که ممکن است در طول مسیر داشته باشید پاسخ دهند.

با این وجود، انتخاب یک شرکت چاپی که پیش از این با سازمان های مشابه در صنعت شما همکاری کرده است، ممکن است مفید باشد. هرچه تیم شما از شرکت شما و الزامات آن آگاهی بیشتری داشته باشد، ارائه پیشنهادهایی که ممکن است به مطالب شما کمک کند، آسانتر می شود. به عنوان مثال، اگر در صنعت آموزش و پرورش هستید، تیم چاپ شما ممکن است به شما پیشنهاد کند که از چاپ عدسی استفاده کنید تا استراتژی های مستقیم نامه شما معروف شود. از طرف دیگر، شرکت هایی که در فضای باغبانی وجود دارند، به برچسب هایی نیاز دارند که دارای مقاومت در برابر هوا و انعطاف پذیری باشند.


آیا می توانید کیفیت خدمات چاپ یک شرکت را بررسی کنید؟

سرانجام، هر زمان که می خواهید در راه حل جدید مانند خدمات چاپ سرمایه گذاری کنید، مهم است که اطمینان حاصل کنید که سطح بالایی از کیفیت مورد نظر را کسب می کنید. اکثر شرکتهای خدمات چاپ قادر خواهند بود از طریق مطالعات موردی و اوراق بهادار، سابقه کار خود را به شما نشان دهند. اگر نمی توانید هیچ مدرکی را ببینید که شرکت منتخب شما می تواند خدمات چاپ مورد نیاز شما را ارائه دهد، ممکن است ایده خوبی باشد که در جای دیگری آن را جستجو کنید.


وقتی پتانسیل یک شرکت چاپ را بررسی می کنید، به یاد داشته باشید که موارد زیر را بررسی کنید:

شواهد موفقیت با انواع مختلف چاپ (عدس، افست )

 • متن یا فونت هایی اشتباه تنظیم شده است که آنطور که باید نیستند
 • دود جوهر
 • رنگ های همسان
 • مشکلات در چاپ دو برابر


شرکت خدمات چاپ مناسب قادر خواهد بود هر بار تجربه ای عالی را به شما ارائه دهد، خواه راه حل های تبلیغاتی مستقیم را چاپ کنید، یا در یک بنر جدید برای کنوانسیون آینده سرمایه گذاری می کنید. آنها حتی ممکن است قادر به ارائه پیشنهاداتی باشند که دارایی های شما را به سطح بالاتری می برد!


منبع :  immij.com/everything-you-need-to-know-about-printing-services


 

(0) نظر

اختراع چاپ در چین

سه شنبه پانزدهم 5 1398

اختراع چاپ در چین

تعریف چاپ:

چاپ در لغت به معنای اثر، نقش، نشان و مهر است و در متن های مختلف مترادف کلمه چاپ را برابر با کلمات طبع، باسمه، و تافت قرار داده اند. چاپ به معنای فشردن یک سطح بر سطحی دیگر است. همچنین چاپ در اصطلاح به عمل، فن، و صنعت تکثیر صورت و نقش‌های دوبعدی مانند ارقام، خط ها، حروف، تصویرها و… به‌وسیلهٔ گذاردن اثر این نقش‌ها بر پارچه، کاغذ، یا مواد دیگر، به‌ویژه چاپ مواد خواندنی، با تصویر یا بدون تصویر بر روی کاغذ گفته می‌شود. در تعریفی دیگر، چاپ به پاره ای از عملیات می گویند که متن خام را به اثر درخور انتشار مانند کتاب، مجله، روزنامه، و جز آن تبدیل کند. شناخته شده‌ترین کار چاپی، چاپ بر روی کاغذ  است.امروزه با پیشرفت تکنولوژی چاپ این عمل روی مواد نایلونی، سلولوزی، پارچه ای، چرمی، مواد شیمیای، فلزی، شیشه‌ای با اشکال صاف یا ناهموار، مقعر یا محدب و … صورت می‌گیرد. در این مقاله قصد داریم به شرح موضوع اختراع چاپ در چین بپردازیم.

از مهم‌ترین رخدادهای تاریخ، اختراع حروف چاپی مستقل و دستگاه چاپ بوده‌است که به تصور غالب، اولین بار، یوهانس گوتنبرگ (۱۴۶۸–۱۳۹۷) آلمانی در سال ۱۴۵۶ میلادی آن را اختراع کرد؛ اما در حقیقت اختراع فن چاپ به قرن‌ها پیش از گوتنبرگ برمی‌گردد.

 

ادوار تاریخی چاپ و تحولات آن از ابتدا تاکنون به‌طور کلی به ۶ دسته تقسیم‌بندی می‌شود:

 

 • پیش از تاریخ و آغاز دوران تاریخی
 • دوران باستان
 • دوران چینی‌ها
 • دوران هنری
 • دوران مکانیک
 • دوران فتو مکانیک

این دوران از آغاز خط نویسی و پیش از آن تا حدود قرن ۲۰ میلادی را شامل می‌شود.

 

اختراع چاپ در چین:

آسوریان چند هزار سال پیش از میلاد بر خشت‌هایی از گل رس مُهر می‌زدند. انگشترهای خاتم نیز که در زمان باستان استفاده می‌شد بر همین اساس کار می‌کرد، چاپ باسمه نیز قرن‌ها قبل از گوتنبرگ در چین شناخته شده بود، در دوران حکومت سلسلهٔ تانگ در چین (۹۰۶–۶۱۸)، قدیمی‌ترین نمودهای صنعت چاپ دیده شده‌است. در این دوره، نقش‌ها بر روی صفحه‌ای چوبی حکاکی، و بعد بر روی پارچه چاپ می‌شد. اولین اشاره به چاپ، در سال ۵۹۳ و یک فرمان حکومتی چینی است که در آن، امپراتور ون‌تی، دستور می‌دهد تصاویر و متون بودایی را چاپ کنند. این متون را اول بر قطعه‌ای کاغذ نازک می‌نوشتند و بعد آن را بر صفحه‌ای چوبی می‌چسباندند و متن را بر روی چوب حکاکی می‌کردند تا یک «زینک» چوبی بسازند و از آن برای چاپ متن استفاده کنند. این شیوه زمان زیادی می‌برد، چرا که هر صفحه از کتاب باید بر یک صفحهٔ چوبی جداگانه حکاکی می‌شد.

قدیمی‌ترین کتاب چاپی که تاکنون پیدا شده‌است، یک متن مذهبی بودایی است که در سال ۸۶۸ چاپ شده، این متن در غار دون‌هوانگ در جادهٔ ابریشم کشف شده‌است. در قرن نهم، کتاب‌های چاپی با تیراژ بالا در شو (ایالت چچوان امروز) عرضه شد و دلالان خصوصی امکان خرید آن‌ها را داشتند. کمی بعد، فن چاپ به ایالت‌های دیگر نیز گسترش یافت و در اواخر قرن نهم، در تمام چین رواج یافت. کتاب‌هایی نظیر کتاب‌های کنفوسیوسی، متون بودایی، فرهنگ‌های لغت، کتاب‌های ریاضیات و ... در این دوران چاپ شده‌است. این فن به سرعت پیشرفت کرد و در سال ۱۰۰۰ میلادی، کتاب‌های صحافی شده به سبک امروز، جانشین تومارها شد.

در سال ۱۰۴۱ میلادی، کیمیاگری چینی به نام بی‌شنگ، حروف مستقل چاپی را اختراع کرد این حروف بر روی سفال مرطوب حکاکی می‌شد و بعد از پختن در کوره، دوام زیادی می‌یافت و سرعت حروفچینی و تکثیر متون را بسیار بالا می‌برد حروف دستی و حروف قلعی که پس از آن ایجاد شد، هیچ‌یک رواج نیافت، بر عکس حروف چوبی متداول شد. در اوایل قرن ۱۱، اختراع حروف چاپی مستقل باعث رواج کتاب‌های ارزان‌تر چاپی در دوران سلسلهٔ سونگ (۱۲۷۹–۹۶۰) در چین شد.


منبع : ویکی پدیا

(0) نظر
X