همه چيز در مورد صنعت چاپ

درباره وبلاگ

همه چيز در مورد صنعت چاپ

آنچه که باید در مورد صنعت چاپ در سال 2018 بدانید

سه شنبه نهم 7 1398

درباره صنعت چاپ


مهم ترین مورد صنعت چاپ، شخصی شدن است.

یا به عبارتی " شخصی سازی " است. با توجه به بازار چاپ شخصی که همچنان پرکابرد است، لذا مردم همچنان خواهان چاپگرهای شخضی خود هستند. تحقق نیازهای فزاینده برای شخصی سازی صنعت چاپ، تولید کنندگان را به ایجاد و ارائه راه حل هایی برای تولید چاپگرهای مختلفی که بازار به آن نیاز دارند سوق می ‌دهد - یعنی چاپگرهای سریع تر، با کیفیت بالاتر، فناوری چاپ مقرون به صرفه تر.
در واقع شخصی سازی، فناوری افزایش سرعت، انعطاف پذیر و مقرون به صرفه بودن است. من در مورد فناوری جوهر افشان دیجیتال صحبت می ‌کنم که در این فناوری کیفیت بالاتر و زمان چرخش سریع تری امکان پذیر است. براساس گزارش چاپ ج هانی Drupa در سال 2017، فناوری بسته بندی با چاپ دیجیتال رو به رشد است، به طوری که 34٪ از چاپگرهای بسته بندی، چاپگر جوهر افشان دیجیتال هستند که می زان آن‌ ها در سال 2014 برابر24٪ بود هاست. این گزارش نشان می ‌دهد که چاپگر جوهر افشان اکنون فناوری غالب برای اکثر برنامه های کاربردی با سهم 74٪ از بازار چاپ دیجیتال در سال 2016 است. چاپ دیجیتال نیز در برنامه های تجاری و قالب‌ های گسترده به سرعت رشد خواهد کرد.

 

 ثانیا، چاپگرها نیاز به سازگاری دارند. 

پیش بینی های مشخصی در مورد صنعت چاپ شد هاست: در سال 2018، چاپ دیجیتال نقش مه می در رشد چاپگرها خواهد داشت. پیش بینی می ‌شود که بازار چاپ دیجیتال تا سال 2018 به 187.7 می لیارد دلار برسد. از آنجا که پیشرفت در بهره‌وری و قابلیت اطمی نان باعث می ‌شود چاپ دیجیتال نسبت به گذشته پرهزینه تر باشد، اما ظهور این فناوری‌ ها چیزی نیست که بتوان جلوی آن را گرفت و در برابر آن مقاومت کرد. دلایل عدم استفاده از روش  های جدید، سوالاتی است که در مورد قابلیت و همچنین تغیر روش سنتی است، اما اکنون زمان مناسبی برای تغییر و سازگاری با خواسته های بازار و همچنین بهبود بهره وری و اتوماسیون است؛ یادگیری م هارت های جدید و اضافه کردن خدمات جدید نیاز های امروز جامعه هستند. صنعت چاپ آنالوگ فقط از قابلیت شخصی سازی برخوردار نیست، چاپ آنالوگ از نسخه های چاپی و پاسخ به خواسته های بازار پشتیبانی ن می ‌‌کند. علاوه بر این، یک مطالعه جدید از Smithers Pira نشان می ‌دهد که س هام چاپ آنالوگ در حال سقوط است در حالی که بازار چاپ دیجیتال از 131.5 می لیارد دلار در سال 2013 به 187.7 می لیارد دلار در سال 2018 افزایش می یابد.

 

با افزایش بازار محصولات چاپی متغیر، سرعت چاپ برای ادامه کار افزایش می ‌یابد.

در حال حاضر شاهد افزایش چاپ در صنعت بسته بندی، از جمله مواد غذایی، آشامیدنی و همچنین برچسب محصولات ویژه مانند سرامیک و کاشی هستیم. این مشاغل نیاز به سرعت بیشتر و مدت زمان کوتاه تری دارند. برای ماندن در رقابت ماندن در سال 2018 به ترکیبی پویا از سرعت، کیفیت و ارتعاش نیاز دارد. مشتریان به دنبال سیستم عامل های دیجیتالی با کیفیت، سرعت های زیاد هستند.از آنجا که چاپگرها به دنبال راه حل های دیجیتالی هستند تا بتوانند جایگاه خود را در بازار های جدید باز کنند؛ چاپگرها باید با استفاده از سرعت، کیفیت و ارتعاش فوق الذکر، نیاز ها را برطرف ساززند. چاپگرها که سرعت چاپ بالا، کیفیت چاپ 1200 dpi یا بالاتر را دارند و جوهر بسیار عالی که پاسخگوی نیاز های بازار خاص آن‌ ها باشد.

 

با وجود چاپگرهای فراوان موجود، پرس هیبریدی یکی از راه حل‌ های مناسب است.

پرینترها همچنین ممکن است مقاوم سازی مطبوعات فلکسو موجود با قابلیت های دیجیتال را در نظر بگیرند. این مطبوعات ترکیبی، زندگی جدیدی را به تجهیزات موجود می ‌بخشند و پرینتر را قادر می سازد تا انتقال به چاپ دیجیتال را راحت تر بتواند انجام دهد. سرانجام، چاپگرها باید به دنبال راه حل های دیجیتالی مطبوعات باشند که مقرون به صرفه ترین حالت ممکن را ارائه دهند که نه تن ها چاپ سریع داشته باشند بلکه امکان بازگشت سریع سرمایه گذاری را نیز فراهم آورند. درست همانطور که چاپگرها باید با تغییرات بازار سازگار شوند، OEM ها باید در فضای دیجیتال راه حل های بهتر، سریعتر و مقرون به صرفه تری بسازند. این زمان برای OEM ها است تا نقش مشاور های خود را را تک می ل کنند، با کاربران ن هایی مشورت کنند و نقاط قوت راه حل های آن‌ ها را نشان دهند. سرانجام، چاپ دیگر فقط در ارائه دهنده خدمات چاپ مورد نظر نیست بلکه مقرون به صرفه بودن و انعطاف پذیری چاپ دیجیتال، مارک های مصرف کننده، تولید کنندگان و خرده فروشان کوچک مورد توجه قرار می ‌گیرند. OEM ها باید به خواسته های این بخش از بازار جدید توجه داشته باشند.

 

تغییر در این صنعت به آرامی اتفاق می افتد، اما حتما اتفاق می ‌افتد.

صرف نظر از بازار هایی که در آن خدمت می کنید یا مناطقی که در آن کار می کنید، اگر می خواهید در درازمدت در صنعت چاپ - یا هر صنعت دیگری - موفق شوید، باید با تغییر بازار و شرایط اقتصادی سازگار شوید. اکنون زمان آن رسیده است که چاپگرها و OEM ها به طور مشترک همکاری کنند تا در کنار هم آینده صنعت چاپ را با هم بسازند.

 

منبع : piworld.com/article/printing-industry-needs-know-2018

 

(0) نظر
X